Alicja wśród najlepszych seniorek

 

PŁYWANIE
W Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Wystartowała w nich wychowanka UKS Dwójka Sochaczew – Alicja Ulicka. Sochaczewianka aktualnie reprezentuje barwy Nawy Skierniewice.
Alicja Ulicka wystartowała w wyścigach stylem grzbietowym. Już na „setkę” pokazała się z dobrej strony. W eliminacjach uzyskała czas 1.03,99 i na czternastym miejscu awansowała do półfinału. W swoim drugim występie poprawiła rekord życiowy (1.03,20) i ostatecznie została sklasyfikowana na 16. pozycji.
Kolejny występ to wyścigi sochaczewianki na dystansie pięćdziesięciu metrów. W eliminacjach Ulicka uzyskała 21. czas (30,10) i jako rezerwowa czekała na półfinał. Udało się jej wystartować. Zajęła w nim 16. miejsce i po raz drugi poprawiła swoją życiówkę (29,61).
Jednak najwięcej radości młodej zawodniczce przyniósł start na dwieście metrów. W wyścigu eliminacyjnym Ulicka poprawiła rekord życiowy o prawie dwie sekundy (2.17,63) i z 7. miejsca awansowała do finału A. W ostatnim swoim wyścigu Alicja popłynęła jeszcze mocniej. Z życiówki „urwała” kolejne dwie sekundy (2.15,57) i zajęła doskonałe 6. miejsce. Dobre zimowe starty dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w roku 2017. Szkoda tylko, że medale i punkty zdobywane przez sochaczewiankę nie będą wpisywane na konto naszego miasta.
Tomasz Ertman
Fot Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz