Strona główna Rybno 40 lat spółki wodnej

40 lat spółki wodnej

1053
0
PODZIEL SIĘ
W tym roku 40-lecie swojej działalności obchodzi Gminna Spółka Wodna w Rybnie. W związku z tym jubileuszem 10 lutego zorganizowano Jubileuszowe Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze GSW. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno. Rozpoczęto je minutą ciszy, czcząc pamięć zmarłego w ubiegłym roku Zdzisława Tabary – długoletniego Prezesa Zarządu.
Wśród przybyłych gości byli między innymi: Zdzisław Maksymiuk – p.o. Kierownik Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Sochaczewie, Anna Guraj-Jaszke, Bożena Samson – radna powiatu sochaczewskiego, Małgorzata Orlikowska – kierownik Banku Spółdzielczego oddział Rybno, Agnieszka Zdunek – sekretarz Urzędu Gminy Rybno, Henryka Jędrzejczak – przewodnicząca Rady Gminy Rybno, członkowie Gminnej Spółki Wodnej w Rybnie, radni i sołtysi, przedsiębiorcy z terenu gminy.
Głównym bohaterem uroczystości i zarazem adresatem szeregu życzeń był Piotr Przybylski, który pełni funkcję prezesa zarządu. Na jego ręce życzenia złożyła delegacja reprezentująca Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Sochaczewie. Natomiast list gratulacyjny od Wójta Gminy Rybno odczytała sekretarz Gminy.
Zebranie było dobrą okazją do przybliżenia historii spółki wodnej i osób z nią związanych na przestrzeni lat.
Walne zebranie, to również czas na omówienie bieżących spraw. Wśród tematów poruszanych na spotkaniu znalazło się m.in. sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni rok oraz przedstawienie najbliższych planów związanych z działalnością gminnej spółki w 2017 roku.
Punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu była niespodzianka przygotowana przez członków zarządu w postaci pysznego tortu urodzinowego.
UGR