Strona główna Teresin Randka z książką

Randka z książką

507
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Czy można iść na randkę z książką, i to na randkę w ciemno? Czemu nie! Wystarczy wypożyczyć, rozpakować i dać się zaskoczyć!
6 marca koło biblioteczne działające w Szkole Podstawowej w Teresinie zareklamowało akcją Flash Mob, to nietypowe wydarzenie. Podczas długiej przerwy, na szkolnym korytarzu uczniowie głośno czytali wybrany fragment książki „Charlie i fabryka czekolady”. Intrygowali tym rówieśników, którzy będąc zaskoczeni, zadawali pytanie: – O co chodzi?
A chodziło oczywiście o akcję „Randka w ciemno z książką”.
Zaciekawieni uczniowie z klas IV – VI, odwiedzając bibliotekę, mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Koło biblioteczne przygotowało ciekawe pozycje z literatury młodzieżowej, okładając je w szary papier. Całość była przewiązana ozdobnym sznurkiem i wyglądała jak prezent. Chętni uczniowie ryzykowali, wypożyczając książki, nie znając ich tytułu. 60 zapakowanych egzemplarzy znalazło czytelników w ciągu dwóch przerw międzylekcyjnych.
Ta nietypowa forma promocji czytelnictwa adresowana była do uczniów, którzy na co dzień niezbyt często odwiedzają bibliotekę. Chętnych na randkę z książką było więcej niż przygotowanych paczuszek. Mamy nadzieję, że udział w akcji zaowocował niezapomnianym wieczorem z literaturą.
Dorota Rachoń