Strona główna Sport ZWYCIĘSKA PASSA BZURY TRWA

ZWYCIĘSKA PASSA BZURY TRWA

74
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa północna
Dwa pierwsze wiosenne mecze zostały wygrane przez Bzurę w dobrym stylu. Trzeci z teoretycznie słabszym rywalem miał być potwierdzeniem wysokiej formy naszych piłkarzy. Nie był taki do końca, ale w lidze liczą się przede wszystkim zdobyte punkty.
Pierwsze dwadzieścia minut to badanie się drużyn oraz zapoznanie z fatalnymi warunkami atmosferycznymi – zimno, deszcz i czasami porywisty wiatr. Z pewnością nie pomagały one piłkarzom. Grać jednak trzeba było. W tym czasie drużyny oddały po jednym strzale. Goście zapisali na swoim koncie niecelne uderzenie. Po strzale jednego z chodakowian bramkarz rywali musiał się mocno sprężyć, żeby wybić piłkę z bramki. Nadeszła 26. minuta. Bardzo aktywny w sobotę Kamil Bartosiewicz dograł piłkę do Jarosława Stencla. Ten uderzył futbolówkę, która odbiła się od spojenia bramki. Wydawało się, że wyjdzie w pole, a ona zatrzepotała w siatce Podlasia. Wielka radość, 1:0!
Kolejne minuty to okres naporu gospodarzy. Następne dynamiczne ataki sunęły na bramkę gości. Doskonałe okazje zmarnowali wspomniany już Bartosiewicz (piłka po jego strzałach raz trafiła w słupek, a drugi raz w poprzeczkę). Doskonale w swojej bramce spisywał się bramkarz Podlasia, który świetnie obronił kilka strzałów w tym Tomasza Oliwy oraz Adriana Biniendy. Pierwsza połowa dobiegła końca. Wynik się nie zmienił.
Druga połowa była znacznie lepsza od pierwszej. Toczyła się w wysokim tempie i przyniosła wiele emocji. Rozpoczęła Bzura. Najpierw Tomasz Oliwa strzelił prosto w bramkarza, a kilka minut później Bartosiewicz nie potrafił wykończyć kapitalnego kontrataku. Nasz napastnik – będąc sam na polu karnym – mocno strzelił… nad poprzeczką. W odpowiedzi Podlasie oddało silny strzał z dystansu. Sebastian Kotlarski wybił piłkę przed siebie. Trafiła ona pod nogi jednego z rywali, który miał przed sobą pustą bramkę. Na szczęście dla Bzury w nią nie trafił.
Goście dążyli uparcie do wyrównania. Ich akcje były szybkie, i wprowadzały sporo zamieszania w chodakowskich szykach obronnych. Bramkarz Kotlarski miał kilka okazji do wykazania swoich sporych umiejętności. W 69. minucie na boisku pojawił się w roli jokera Maciej Pater. Doświadczony zawodnik kilka minut później otrzymał doskonałe podanie od Tomasza Oziemblewskiego. Zachował się jak profesor. Zachował kamienną twarz i bez problemów pokonał dobrze dysponowanego bramkarza drużyny przyjezdnej.
Podlasie szybko rozpoczęło grę ze środka boiska. Na bramkę Bzury sunęły kolejne ataki. Jeden z nich (80. minuta) zakończył faul Patryka Szewczyka. Arbiter podyktował rzut karny. Skorzystał z możliwości konsultacji ze swoim asystentem. W ostateczności podyktował rzut wolny niemal z linii pola karnego. Strzał rywali uderzył w mur, a piłka opuściła plac gry. Piłkarze i kibice odetchnęli z ulgą.
Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem ataków i niewykorzystanych sytuacji. Bzura wygrała trzeci z rzędu mecz. Pomimo nie najlepszej postawy, uczyniła to w sposób przekonywujący. Piłkarzom z Podlasia należą się słowa pochwały za walkę do ostatniej minuty, dzięki czemu mecz zyskał na atrakcyjności, a o to przecież chodzi przede wszystkim kibicom.
Po meczu na internetowej stronie Bzury pojawił się komentarz trenera Juliusza Kruszankina: „Cieszy wygrana, cieszy komplet punktów, gra tym razem nie była najlepsza, ale w tej rundzie gramy na wynik i to jest w sumie najważniejsze”.

Bzura Chodaków – Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)\
gole: Jarosław Stencel (26′), Maciej Pater (77′)
skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Adrian Binienda, Michał Kowalski (83′ Michał Struzik), Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel, Adam Niemyjski (69′ Maciej Pater), Przemysław Więczek (77′ Kamil Wojciechowski), Kamil Kacprzak (46′ Tomasz Oziemblewski), Tomasz Oliwa