0

Tegoroczne stypendia dla najlepszych sportowców gminy Teresin zostały przyznane, to dla nich całkowicie zasłużona nagroda. Wójt gminy Marek Olechowski, w oparciu o pozytywną opinię Gminnej Rady Sportu, bezdyskusyjnie uznał za właściwe przyznanie stypendiów 2017 dla 26 reprezentantów różnych dyscyplin.
Kto jest otrzymał? Najwięcej stypendystów liczy sekcja zapaśnicza w LKS Greiner Mazowsze. Nagrodzeni zostali: Dominik Lubelski, Marta Mechocka, Kamil Rybicki, Wiktor Szmulaj, Michał Szymański, Konrad Króliczak, Kamil Banaszek, Hubert Antolak, Marcin Kluczek, Bartosz Staniaszek, Adrian Wagner, Mateusz Selerski, Patryk Ciurzyński, Julita Zawadzka, Mateusz Ziejewski, Fabian Niedźwiedzki.

Medalowy rok

Przypomnijmy, miniony rok 2016 był dla zapaśników bardzo udany. W samych zawodach rangi Mistrzostw Polski zapaśnicy i zapaśniczki z Teresina zdobyli w sumie 16 medali, w tym 5 złotych i 11 brązowych. Oto najważniejsze z ubiegłorocznych osiągnięć: Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek: złoto – Julia Zawadzka, brąz – Mateusz Ziejewski, brąz – Fabian Niedźwiedzki w stylu wolnym i w stylu klasycznym. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: złoto – Adrian Wagner, Hubert Antolak, brąz – Marcin Kluczek, Mateusz Selerski, Bartosz Staniaszek. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek: złoto – Kamil Rybicki, brąz – Dominik Lubelski, Kamil Banaszek, Michał Szymański, Karol Turczyński. Brąz wśród kobiet wywalczyła Marta Mechocka. Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek: brąz – Wiktor Szmulaj, a 5 miejsca – Konrad Króliczak i Marta Mechocka. W Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych – 11 miejsce zajął Hubert Antolak, a 13 miejsce Adrian Wagner.
Gminne stypendium uzyskało siedmioro reprezentantów z sekcji łucznictwa LKS Mazowsze Teresin, są nimi: Michał Chojnacki, Małgorzata Maciągowska, Michał Kołodziejski, Marta Narloch, Natalia Skrok, Joanna Świerżewska oraz Dominika Gajda. Największym ubiegłorocznym sukcesem łuczników był brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w strzelaniu drużynowym dziewcząt (Dominika Gajda, Natalia Skrok, Marta Narloch, Joanna Świerżewska) oraz brązowy medal w konkurencji mikst zdobyty na Mistrzostwach Polski Juniorów (Małgorzata Maciągowska, Michał Kołodziejski). Sukces odnotował także Michał Chojnacki podczas Mistrzostwa Polski FIELD w łucznictwie bloczkowym, zdobywając srebrny medal.

Liczą się w Polsce
Przedstawicielki czołowej dyscypliny związanej z Budkami Piaseckimi, czyli tenisa stołowego, również zostały docenione przez samorząd gminy Teresin. Zawodniczki UKS Tęcza Aleksandra Paruszewska i Aleksandra Wojtczak otrzymały zasłużone stypendia. Obie Ole mają na koncie wiele sukcesów wojewódzkich i ogólnopolskich, a w ostatnim czasie godnie reprezentowały Tęczę w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym w kategorii senior. Znakomicie wówczas poszło Aleksandrze Paruszewskiej, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Mazowsza i tym samym zdobyła awans do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Turniej na wysokim poziomie rozegrała również Aleksandra Wojtczak, która po zaciętej walce uplasowała się ostatecznie tuż za podium, na czwartej pozycji. A dodać należy, że obie tenisistki są jeszcze w wieku juniorskim, mimo to liczą się już w rywalizacji seniorek.
Kolejnym stypendystą z gminy Teresin jest tym razem przedstawiciel lekkoatletyki, reprezentant UKS Filipides Teresin – Michał Pawłowski. Znany jako medalista na biegowych trasach w całym województwie i w kraju.
Ponadto samorząd gminy Teresin postanowił przyznać jednorazowe nagrody pieniężne, które za swoją sportową postawę otrzymali: Paweł Albinowski, Karol Turczyński, Michał Kowalczyk, Błażej Skrzypkowski oraz Adam Kajdas i Norbert Bajurski.
Stypendia sportowe gminy Teresin w tym roku przyznano po raz 12. Stypendia wypłacane są z budżetu gminy, najczęściej, przez 10 miesięcy w roku, w kwocie od 200 do 500 zł miesięcznie.