PIŁKARSKIE TRZĘSIENIE ZIEMI

46
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka
Sobotnim rywalem Bzury była jedna z najmocniejszych ekip czwartoligowych. Z tego powodu wyjazd do Raciąża był sporym wyzwaniem dla naszych piłkarzy, zwłaszcza że jesienią chodakowianie przegrali u siebie 1:4.
Przed rozpoczęciem rozgrywek słychać było o problemach Błękitnych, jednak ich zwycięstwo z Hutnikiem jakby dawało kłam tym pogłoskom. Pierwsze dziesięć minut także nie napawało optymizmem. Gospodarze ruszyli do ataku. Napór został powstrzymany i… nastąpiło futbolowe trzęsienie ziemi.
Bzura szybko złapała odpowiednie tempo gry i w siedemnaście minut strzeliła cztery gole. Egzekucję rozpoczął Przemysław Więczek (13′), który skutecznie wykończył akcję Kamila Stencla. Siedem minut później na listę strzelców wpisał się Tomasz Oliwa, którego obsłużył wracający do wysokiej formy Kamil Bartosiewicz. Dwa kolejne gole (23′, 30′) były autorstwa Kamila Stencla.
Po takich ciosach gospodarze nie powrócili już do równowagi. Bzura spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i co najważniejsze dominowała nad rywalami przygotowaniem fizycznym. Wynik mógł być trochę wyższy, ale zwycięzców się nie osądza.
Najbardziej znudzonym piłkarzem na boisku był Sebastian Kotlarski, który mógł się spokojnie zdrzemnąć między słupkami gdyż obrońcy Bzury praktycznie nie dopuścili do strzału w kierunku jego bramki.
Na boisku pojawiło się dwóch wychowanków Akademii Piłkarskiej Sochaczew. Patryk Żakowski (16 lat) zaliczył swój ligowy debiut, a Kamil Kacprzak rozegrał już drugi mecz w czwartej lidze.
Zwycięstwo Bzury bardzo cieszy. Jednak nie można na tym poprzestać. Trzeba kontynuować zwycięską passę jak najdłużej, żeby realnie myśleć o utrzymaniu.
W najbliższą sobotę (18 marca, godz.15.00) do Chodakowa przyjedzie Podlasie Sokołów Podlaski. Teoretycznie jest to słabszy rywal. Nie można go jednak zlekceważyć i trzeba z nim walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Bzurze ubył jeden rywal. Tęcza Łyse wycofała się z rozgrywek.
Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 0:4 (0:4)
gole: Kamil Stencel (2), Przemysław Więczek, Tomasz Oliwa
skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Tony Chukwuemeka, Adrian Binienda, Michał Kowalski (85′ Patryk Żakowski), Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel, Adam Niemyjski (71′ Kamil Kacprzak), Przemysław Więczek (80′ Kamil Wojciechowski), Kamil Stencel, Tomasz Oliwa (63′ Maciej Pater)