BZURA POGONIŁA POGOŃ

69
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa północna
W meczach sparingowych podopieczni Juliusza Kruszankina wypadali dobrze w konfrontacji z solidnymi drużynami. Jednak to nie to samo, co walka o ligowe punkty. Pierwszy rywal miał zweryfikować formę Bzury. W sobotę do Chodakowa przyjechały rezerwy Pogoni Siedlce. Mocny rywal, zajmujący miejsce w środku tabeli.
Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy z łatwością rozgrywali piłkę i na tle rywali prezentowali się bardzo dobrze. Goście co prawda starali się zagrozić bramce Sebastiana Kotlarskiego, jednak sztuka ta im się nie udawała. Na wysokości zadania stawała linia obrony, którą kierowali Adrian Binienda oraz Tony Chukwuemeka.
Pierwszą bramkową okazję gospodarze zmarnowali w 21. minucie spotkania. Kamil Stencel kapitalnie zagrał piłkę pomiędzy obrońcami do Tomasza Oliwy. Napastnik biało-zielonych znalazł się w sytuacji sam na sam. Niestety piłka po jego słabym strzale nie trafiła w bramkę. Pierwsza połowa powoli dobiegała końca. Tuż przed jej końcem do ataku ruszył Kamil Bartosiewicz. Przeprowadził akcję lewą stroną. Wpadł na pole karne i strzelił nie do obrony. Bramkarz Pogoni Dawid Boruc musiał wyjąć futbolówkę z sieci. Schodzącym do szatni piłkarzom naszej drużyny humor dopisywał.
To co się działo w drugiej połowie, trudno jednoznacznie ocenić. Bzura dominowała i bez większych problemów wyprowadzała w pole obronę gości. Dobrze prezentowała się również pod kątem przygotowania fizycznego. I za to chodakowianie mają dużego plusa. Niestety piętą Achillesową po raz kolejny okazała się fatalna skuteczność naszej drużyny. Takie sytuacje trzeba po prostu wykorzystywać, by myśleć o zwycięstwach w kolejnych meczach. Jednym z pechowców był Przemysław Więczek. Zawodnik ten nie trafił w bramkę w 52. minucie, a kilka minut później trafił z kilku metrów wprost w bramkarza. Jeszcze raz trafił, ale o tym za chwilę.
Drugim pechowym strzelcem był junior Kamil Kacprzak. Tutaj nieporadność można wytłumaczyć niewielkim doświadczeniem tego młodego piłkarza. Najlepszą ze swoich okazji zmarnował w 77. minucie meczu, kiedy nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Pech dopadł również Adriana Biniendę. W 89. minucie na polu karnym został sfaulowany Maciej Pater i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Piłkę ustawił na nim Binienda. Strzelił w prawy róg. Bramkarz Boruc wyczuł intencję naszego futbolisty i skutecznie obronił strzał.
Powróćmy jeszcze do Przemysława Więczka. W doliczonym czasie gry Kamil Stencel znalazł się sam z piłką na polu karnym. Przed nim był tylko bramkarz rywali, który powstrzymał chodakowianina. Piłka trafiła na nogę Więczka, który z pięciu metrów trafił futbolówką w poprzeczkę.
Na szczęście mecz zakończył się zwycięstwem i do konta Bzury zostały dopisane kolejne trzy bezcenne punkty. Z pewnością cieszy dobre przygotowanie fizyczne. Martwi fatalna skuteczność. Zwłaszcza, że kolejnym rywalem będą Błękitni Raciąż. Zespół ten jesienią wygrał w Chodakowie 4:1. W meczu z takim przeciwnikiem nie można sobie pozwolić na zmarnowanie choćby jednej okazji do zdobycia gola.
Bzura Chodaków – Pogoń II Siedlce 1:0 (1:0)
gol: Kamil Bartosiewicz
skład: Kotlarski – Szewczyk, Chukwuemeka, Binienda, Kowalski, Więczek (92′ Wojciechowski), A. Niemyjski (69′ Kacprzak), K. Stencel, Bartosiewicz (61′ Oziemblewski), J. Stencel, Oliwa (66′ Pater)