Strona główna Sport Faworyci zwycięzcami ligi

Faworyci zwycięzcami ligi

53
0
PODZIEL SIĘ
Przed rozpoczęciem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej wyszogrodzki Most był najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w ALPS. Siatkarzom tej ekipy nie szło zbyt dobrze w fazie zasadniczej, jednak play-offy pokazały, że zwycięstwo Mostu jest jak najbardziej zasłużone.
Finałowy dwumecz Mostu z Piastem pokazał, że rewelacyjna młodzież z Feliksowa, pomimo że przegrała, to już za rok będzie chciała zdetronizować tegorocznych mistrzów. Rywalizacja o brąz była jeszcze bardziej wyrównana i zaciekła. Volley Sochaczew przegrał miejsce na podium zaledwie o trzy „małe” punkty.
XXIII edycja ALPS przeszła już do historii. Teraz przed fanami gry w siatkówkę pozostają turnieje plażówki oraz oczekiwanie na kolejny sezon pod dachem. Warto jeszcze wspomnieć, że Pucharem Fair-Play obdarowano ekipę ZSRCKU Sochaczew.
Wyniki meczów finałowych
Teresin – Volley Sochaczew 3:1 (25:22, 20:25, 28:26, 25:10)
Teresin: Maciej Wójcik, Krystian Woźnicki, Robert Woźniak, Mateusz Leszczyński, Sławomir Antoniak, Robert Stańczak
Volley Sochaczew: Andrzej Koźbiał, Krzysztof Mamcarz, Tomasz Walczewski, Krzysztof Rąg, Jacek Raczkowski, Jakub Stasiak, Piotr Wróblewski, Adam Cierebiej, Michał Werłaty.
Zawodnikiem meczu został Mateusz Leszczyński (Teresin).
SRS Most Wyszogród – KS Piast Feliksów 3:2 (25:14, 24:26, 25:17, 23:25, 15:12)
SRS Most Wyszogród: Emil Jasiński, Jerzy Jędrzejak, Kamil Zwierzchowski, Marcin Błaszczyk, Piotr Rasztemborski, Tomasz Rogoziński, Łukasz Lewandowski, Radosław Pachelski, Grzegorz Kozak.
KS Piast Feliksów: Piotr Fergin, Artur Rokicki, Piotr Ostrowski, Mateusz Koperski, Patryk Kowalski, Marcin Rabiega, Maciej Rabiega, Mateusz Burzyński, Adrian Kucharewicz, Mateusz Grzegorek, Jakub Zalewski, Adam Wiśniewski, Konrad Kierzkowski.
Zawodnikiem meczu został Łukasz Lewandowski (SRS Most Wyszogród).
Volley Sochaczew – Teresin 3:1 (25:16, 25:19, 20:25, 25:22)
Volley Sochaczew: Andrzej Koźbiał, Michał Werłaty, Adam Cierebiej, Piotr Wróblewski, Krzysztof Rąg, Krzysztof Mamcarz, Jacek Raczkowski, Tomasz Walczewski, Jakub Stasiak.
Teresin: Mariusz Staniak, Robert Woźniak, Krystin Woźnicki, Robert Stańczak, Maciej Wójcik, Roland Zakrzewski, Mateusz Leszczyński.
Zawodnikiem meczu został (Andrzej Koźbiał).
KS Piast Feliksów – SRS Most Wyszogród 1:3 (15:25, 25:19, 17:25, 21:25)
KS Piast Feliksów: Piotr Ostrowski, Artur Rokicki, Mateusz Koperski, Mateusz Burzyński, Marcin Rabiega, Maciej Rabiega, Adam Wiśniewski, Mateusz Grzegorek, Patryk Kowalski, Konrad Kierzkowski, Adrian Kucharewicz, Piotr Fergin.
SRS Most Wyszogród: Tomasz Rogoziński, Radosław Pachelski, Emil Jasiński, Grzegorz Kozak, Łukasz Lewandowski, Jerzy Jędrzejak, Marcin Błaszczyk, Piotr Rasztemborski.
Zawodnikiem meczu został Marcin Błaszczyk (SRS Most Wyszogród)
Nagrody indywidualne
Najlepszy Przyjmujący – Łukasz Lewandowski (SRS Most Wyszogród).
Najlepszy Środkowy – Jakub Stasiak (Volley Sochaczew).
Najlepszy Atakujący – Artur Rokicki (KS Piast Feliksów).
Najlepszy Rozgrywający – Grzegorz Kozak (SRS Most Wyszogród).
Najlepszy libero – Piotr Fergin (KS Piast Feliksów).
MVP sezonu – Marcin Błaszczyk (SRS Most Wyszogród).
Składy drużyn XXIII edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej
SRS Most Wyszogród: Grzegorz Kozak, Łukasz Lewandowski, Emil Jasiński, Jerzy Jędrzejak, Radosław Pachelski, Marcin Błaszczyk, Mateusz Błaszczyk, Tomasz Rogoziński, Sebastian Gruza, Piotr Błaszczyk, Piotr Rasztemborski, Kamil Zwierzchowski, Piotr Idzkowski.
KS Piast Feliksów: Piotr Ostrowski, Artur Rokicki, Mateusz Koperski, Patryk Kowalski, Mateusz Burzyński, Piotr Fergin, Jakub Zalewski, Mateusz Grzegorek, Maciej Rabiega, Marcin Rabiega, Adrian Kucharewicz, Adam Wiśniewski, Konrad Kierzkowski.
Teresin: Mariusz Staniak, Robert Woźniak, Mateusz Leszczyński, Krzysztof Rzępa, Krystian Woźnicki, Sławomir Antoniak, Robert Stańczak, Dawid Świat, Maciej Wójcik, Roland Zakrzewski, Jakub Racinowski, Karol Sapiogórski, Piotr Rosalski, Jakub Fabiszak.
Volley Sochaczew: Robert Gajda, Andrzej Koźbiał, Michał Werłaty, Adam Cierebiej, Piotr Wróblewski, Jakub Stasiak, Krzysztof Rąg, Damian Rąg, Krzysztof Mamcarz, Marek Nowak, Jacek Raczkowski, Tomasz Walczewski, Maciej Nowicki, Tomasz Najmrocki, Paweł Dąbrowski.
ZSR CKU Sochaczew: Piotr Mydlak, Bartłomiej Kacprzak, Bernard Kacprzak, Krzysztof Wójcik, Wojciech Socha, Sławomir Grzelak, Marcin Gawroński, Konrad Tomaszewski, Przemysław Woźniak, Mateusz Szymczyk, Maksymilian Supera.
Tomasz Ertman
Fot Krzysztof Lewandowski