Strona główna Sport Starsi panowie zagrali

Starsi panowie zagrali

107
0
Po raz dziewiętnasty odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Henryka Orzeszka. Tym razem w hali sportowej Gimnazjum nr 2 rywalizowali oldboye. Na starcie stanęło sześć drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”.
W pierwszej rundzie Orkan łatwo pokonał Wisłę Płock, a Bzura ograła „starszych panów” z Kielc. W drugiej nie było już tak dobrze. Bzura przegrała z Cracovią, a Orkan zremisował z Czarnymi Koszulami. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Polonia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale sochaczewianie potrafili wyrównywać rezultat meczu.
W trzeciej rundzie rozegrane zostały derby. Orkan prawie przez cały mecz miał przewagę, jednak pierwszego gola strzelił dla biało-zielonych Łukasz Pacholski. Wyrównał strzałem z dystansu Ireneusz Łukawski. Orkan mógł mecz wygrać, gdyż w ostatniej minucie Piotr Szatkowski dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Wiciakiem.
W czwartej rundzie Bzura przegrała 1:2 z Cracovią. Remis dla chodakowian mógł uratować Grzegorz Szypszak. Niestety piłka po jego strzale w ostatniej akcji meczu trafiła w poprzeczkę. Orkan natomiast wykorzystał swoją szansę, wygrywając z przybyszami z Gór Świętokrzyskich. Sochaczewianie dwubramkową przewagę wypracowali sobie w końcowych minutach spotkania. W ostatnim meczu Bzura wygrała z Wisłą Płock, a jedynego gola strzelił Robert Kołodziejczak. Wygrana ta dała naszej drużynie czwarte miejsce w turnieju. W ostatnim meczu imprezy Orkan zagrał z Cracovią. Żeby zająć drugie miejsce, nasz zespół musiał ten mecz wygrać. Mecz toczył się pod dyktando Orkana, który trzy minuty przed końcową syreną zdobył gola. Rywale zagrali z „lotnym bramkarzem” i mocno przycisnęli. Piłkę odzyskał Ireneusz Łukawski i podał ją do Tomasza Szatkowskiego, który bez problemów umieścił ją w pustej bramce. Drugie miejsce to z pewnością spory sukces oldboyów Orkana.