Sześć osób rannych w karambolu

CHRZCZANY Aż 6 osób zostało poszkodowanych, w tym jedno dziecko, w czasie wypadku, do którego doszło 23 grudnia, około godziny 22.30, na drodze nr 92 w miejscowości Chrzczany. Powodem były zapewne trudne warunki drogowe oraz niedostosowanie do nich jazdy.
Po przybyciu na miejsce wypadku ratowników ze straży pożarnej, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – bmw i opla vectry. Pierwszy z nich znajdował się na pasie jezdni. Drugi natomiast leżał w przydrożnym rowie. I tu sytuacja była bardziej niebezpieczna, gdyż paliła się komora silnika i trzeba było szybko ugasić pożar.
Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób. Wszystkie jednak zdołały wysiąść z rozbitych aut o własnych siłach, przed przybyciem służb ratowniczych.
To wprost niesamowite, że nikt poważniej nie ucierpiał w tym wypadku. Samochody były bardzo zniszczone, a ten w rowie niemal zmasakrowany. Cud boski, że wszyscy wyszli z życiem – stwierdziła Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
Strażacy ugasili palący się samochód i zakręcili w nim zawór instalacji gazowej. Natomiast ratownicy medyczni udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy. Potrzebna była stabilizacja kręgosłupów i założenie profilaktycznie kołnierzy ortopedycznych. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, 6 osób zostało przewiezionych do szpitala na obserwację. Działania ratowniczo-gaśnicze zakończono o godzinie 1.16. W akcji ratowania uczestniczyły dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie i Paprotni.
Okres świąteczny był dość pracowity pod względem zdarzeń drogowych. W tym czasie było 13 kolizji i jeden poważny wypadek. Zatrzymane zostały 3 osoby nietrzeźwe oraz 4 osoby, które prowadziły mając zakaz – dodała Agnieszka Dzik.
Weekend sylwestrowy ujawnił 4 osoby prowadzących auta po większej ilości alkoholu. Na szczęście nie doszło to poważniejszego zdarzenia drogowego.
BN
Fot. PPSP Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz