Strona główna Teresin Pożegnanie Stanisława Wójcika

Pożegnanie Stanisława Wójcika

1172
0
PODZIEL SIĘ

 

Tłumy żegnały śp. Stanisława Wójcika w jego ostatniej drodze. W piątek, 30 grudnia odbył się pogrzeb zmarłego w Święta Bożego Narodzenia długoletniego dyrektora Zespołu Szkół w Teresinie, Honorowego Obywatela Gminy Teresin. Uczestniczyły w nim m.in. delegacje władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, poczty szkolne i strażackie, rodzina, nauczyciele, byli i obecni uczniowie, przyjaciele i znajomi zmarłego, których miał niemal wszędzie.
Stanisław Wójcik urodził się 7 maja 1942 roku. Do Teresina przybył z ziemi świętokrzyskiej. Był nieocenionym prekursorem oświaty rolniczej na teresińskiej ziemi. Pracę w szkole rolniczej rozpoczął w 1973 roku. Był znakomitym nauczycielem i niezwykłym wychowawcą. Człowiekiem wyjątkowo zdeterminowanym i entuzjastą.
Zespołem Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego kierował do 2012 roku. Przez 33 lata wychował wiele pokoleń. Potrafił dotrzeć do każdego człowieka. Jego wrażliwość, ale i stanowczość pozwoliła nakierować na właściwe tory wielu młodych ludzi. Był prawdziwym przyjacielem uczniów.
Dla realizacji ważnych lokalnych projektów potrafił wyzwalać w ludziach ogromną społeczną energię oraz skutecznie pozyskiwać całe środowisko.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, ambicji, żelaznej konsekwencji i ponadprzeciętnym umiejętnościom menedżerskim doprowadził do wybudowania nowoczesnej, pięknej szkoły, a potem szkolnej hali sportowej.
Na Jego pomoc zawsze mógł liczyć każdy. Był postacią nietuzinkową, a za swoje dokonania niejednokrotnie nagradzany wieloma wyróżnieniami m.in. Odznaką za Zasługi dla Województwa Skierniewickiego, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej i Sportu, Medalem Komisji Edukacji Narodowej czy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. W 2002 roku w uznaniu dużych zasług Rada Gminy Teresin nadała Stanisławowi Wójcikowi tytuł ,,Honorowego Obywatela Gminy Teresin”.
Przeżyję jeszcze z Wami te Święta, a potem zróbcie bal – to jedne z ostatnich słów śp. Stanisława Wójcika, kiedy powoli świadomie żegnał się z najbliższymi, niejednokrotnie cytowane podczas ceremonii pogrzebowej. Niech ten bal trwa, bo ogromnym powodem do radości jest to, że ten człowiek żył wśród nas, a my mieliśmy tę wielką przyjemność mu towarzyszyć i uczyć się od Niego. Dziękujmy Bogu, że dał nam Stanisława Wójcika. Spoczywaj w pokoju Dyrektorze!
Marcin Odolczyk