Strona główna Wyszogród Pomagają najbiedniejszym

Pomagają najbiedniejszym

871
0
PODZIEL SIĘ
WYSZOGRÓD
Tradycyjnie jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie uczestniczyli w akcji „Szlachetna Paczka”, której celem jest wspieranie potrzebujących.
W tegorocznej edycji zdecydowali się pomóc rodzinie pani Grażyny, chorej na stwardnienie rozsiane. Zgromadzili produkty żywnościowe, środki czystości, ręczniki, pościel, pieluchy oraz podkłady higieniczne. Te ostatnie są szczególnie potrzebne, gdyż pani Grażyna jest osobą niepełnosprawną, niechodzącą. Nauczyciele z Zespołu Szkół postarali się też o zakup ponad tony węgla na zimę.
Natomiast zebrane przez uczniów paczki tuż przed świętami trafiły do rodziny.
Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o godne święta dla rodziny pani Grażyny, szczególnie młodzieży, która zaangażowała się w zbiórkę darów i hojnym ofiarodawcom. Mnie cieszy to, że młodzi ludzie mają otwarte serca i chcą uczestniczyć w akcjach dobroczynnych. W najbliższych dniach czeka nas ogromne wyzwanie. W Wyszogrodzie 15 stycznia odbywa się finał powiatowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy na to, że wolontariusze sprawdzą się, a mieszkańcy sprostają temu wyzwaniu – dodaje Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół w Wyszogrodzie.
BN
Fot. SZ Wyszogród