Środa, 26 Kwietnia 2017 Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Strajk w sochaczewskich szkołach
31-03-2017 14:12

Powiększ zdjęcieW piątek, 31 marca, nauczyciele z sochaczewskich szkół wzięli udział w ogólnopolskim strajku zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Protest był sprzeciwem przeciwko reformie oświaty, w wyniku której zostaną zlikwidowane gimnazja a w ich miejsce zostaną powołane ośmioklasowe szkoły podstawowe.
Jak twierdzą przedstawiciele związku w wyniku reformy pracę może stracić ponad 30 tysięcy nauczycieli. Dlatego też związkowcy skupieni w ZNP żądają od rządu, aby do 2022 roku w szkołach nie było zwolnień oraz aby żadnemu pracownikowi nie zmieniły się na niekorzyść warunki zatrudnienia. Do tego doszedł postulat dotyczący podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 procent. Z kolei Ministerstwo Edukacji zapewnia, że o zwolnieniach nie ma mowy. Wprost przeciwnie, w wyniku wchodzącej od 1 września reformy pracę zyska dodatkowo 5 tysięcy osób.
Strajk w sochaczewskich szkołach przebiegł spokojnie.
- Większość uczniów nie przyszła do szkoły. A dla tym którzy pojawili się zapewniliśmy zajęcia opiekuńcze. Część z nich wybrała się na wycieczkę do jednostki wojskowej w Bielicach a druga grupa pojechała zwiedzać Zamek Królewski w Warszawie. Z zajęć opiekuńczych w samej szkole skorzystało dziesięcioro dzieci. Natomiast normalne lekcje obywały się w klasie drugiej – poinformował nas nam Krzysztof Werłaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.
jur
Fot. Jerzy Szostak


(0 głosów)
  
komentarze (2)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Marlon
Marlon
Powiększ zdjęcieImię: Mariusz
Nazwisko: Łukawski
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: 39
Miejscowość: Sochaczew
Zarejestrowany:
20-11-2012 17:21
O mnie: Przyjezdny
Napisanych komentarzy: 14
 napisał(a):
2017-04-02 09:42:04
Na boga ludzie skąd wy bierzecie te dane o wynagrodzeniach?? Przestańcie czytać ze ogłupiające artykuły w internecie i wyłączcie m.in. TVN. Tereska jeśli nie wiesz ile zarabia nauczyciel to lepiej się nie wypowiadaj i nie powielaj kłamstw. Gdyby moja żona zarabiała tyle co napisałaś a jest już dyplomowanym to żyłoby się nam dużo lepiej. Odejmij 2000 zł od podanej przez Ciebie kwoty to będziesz miała rzeczywistą wielkość uposażenia. Z drugiej strony zakres odpowiedzialności nauczyciela a także wymagania co do niego to nie takie mód i mleko jak się wszystkim wydaje. Wiedz że te olbrzymie ilość wolnego są czymś okupione. Nauczyciel np. j. polskiego pracuje dużo dłużej w domu niż w szkole. Czy ty przynosić swoją pracę do domu?? Wszystkim malkontentom zawsze powtarzam trzeba się było kształcić i zostać nauczycielem aby spijać tę śmietankę jaką się Wam wszystkim wydaje że mają. Nie twierdze że nauczyciele nie mają wad ale wkurza mnie ta nagonka. Swoją drogą zastanów się dzięki komu umiesz czytać, liczyć i potrafisz wiele więcej?? Gdyby nie nauczyciele to nasz naród nadal byłby narodem analfabetów (zresztą odnoszę wrażenie iż staje się nim znowu ale tym razem z własnego wyboru).

Tereska
Tereska
Powiększ zdjęcieImię: Teresa
Nazwisko: Wojciechowska
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: --
Miejscowość: Gm Sochaczew
Zarejestrowany:
10-12-2014 08:53
O mnie: może kiedyś coś napiszę, n razie tyle
Napisanych komentarzy: 44
 napisał(a):
2017-04-01 01:18:32
Szanowni Nauczyciele
Tak w sprawie waszego strajku i postulatów
- stracić pracę 30 tys nauczycieli = zmiana etatu z gimnazjum na etat w podstawówce lub szkole średniej (to jak w normalnej pracy zmiana stanowiska)
- podniesienie wynagrodzenia zasadniczego = byłabym nawet za, ALE jeśli już dziś za 18 godzin tygodniowo i raptem ok 150 dni pracy w roku nauczyciel mianowany (a takich jest zdecydowana większość) dostaje sporo ponad 5 tysiaków miesięcznie
łącznie z wakacjami i feriami to tylko pozazdrościć. daje to ponad 50 zł na godzinę łącznie ze stawka za ponad 200 dni wolnego w roku. Do tego oczywiście trzynastka.

Może by tak podwyżki uzależnić od ilości przepracowanego czasu np damy 10 procent podwyżki za dodatkowe 2 godziny pracy w tygodni i skrócenie urlopu do 26 dni roboczych w roku ?

Reklamy

Copyright © 2006 - 2017 Milenium Media


ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96