Czwartek, 27 Kwietnia 2017 Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Sportowy Dzień Dziecka
15-06-2009 08:12

Powiększ zdjęcieJuż po raz dziewiąty Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej zorganizowało festyn z okazji Dnia Dziecka dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Iłów, jak również dla dzieci przedszkolnych.
Impreza odbyła się 1 czerwca w godzinach 9.00-14.00. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Wojewoda Mazowiecki. W festynie uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych z Iłowa, Giżyc, Kaptur, oraz uczniowie Gimnazjum w Iłowie. Gościliśmy również młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.
Na otwarciu festynu obecni byli również przedstawiciele partnerskiej organizacji o nazwie Kulturwirkstadt z miejscowości Ilow w niemieckiej Meklemburgii oraz proboszcz parafii w Iłowie ksiądz Krzysztof Borucki.
Program imprezy obejmował między innymi turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Łącznie grały aż 23 drużyny piłkarskie. Mecze odbywały się zarówno na boisku szkolnym, jak i w Hali Sportowej. W kategorii szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Iłowie. Królem strzelców wśród dziewcząt była Justyna Jurek, natomiast wśród chłopców ze szkół podstawowych najwięcej bramek strzelili: Kamil Pietrzak oraz Damian Nowacki ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
Zwycięzcami rozgrywek piłkarskich wśród młodzieży gimnazjalnej dziewcząt okazała się drużyna o nazwie „Emerytki”. Najwięcej bramek dla tej drużyny, bo aż 4 strzeliła Aleksandra Wiśniewska. Najlepszą drużyną chłopców z gimnazjum była ekipa o nazwie „Biała Gwiazda”. Królem strzelców okazał się Mateusz Mazurkiewicz. Drużyny, które zajęły miejsca od 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymały puchary, medale i upominki od sponsorów. Najlepsi strzelcy otrzymali nagrody. Wszyscy uczestnicy rozgrywek dostali pamiątkowe dyplomy. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Elżbieta Kopka, Piotr Piotrowski, Mariusz Pakuła oraz Henryk Stępniak, który był jednocześnie gminnym koordynatorem turnieju.
Oprócz rozgrywek sportowych, był również występ aktorów dla dzieci, połączony z konkursami i nagrodami. Wszyscy uczniowie szkół otrzymali okolicznościowe koszulki.
Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy: dyrektorom szkół, nauczycielom, młodzieży, dyrektorowi Hali Sportowej w Iłowie Panu Robertowi Orzeszkowi. Szczególne podziękowania skierowane są do sponsorów: Ministerstwa Sportu i Turystyki, firmy Ambra, BCU AMA, Pol-Aqua, Generali, Sylen, Conex, Generali.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na kolejne imprezy sportowe organizowane w bieżącym roku przez Stowarzyszenie.
Wanda Dragan


(1 głos)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2017 Milenium Media


ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96